Auto Detailing Kraśnik

Mycie detailingowe

Często nie zdajemy sobie sprawy, że najwięcej defektów lakieru – drobne rysy, hologramy oraz zmatowienie lakieru – spowodowane jest nieprawidłowym myciem samochodu.

Używanie zbyt mocnej lub nie odpowiedniej chemii, gąbek lub ścierek do mycia oraz nieumiejętne opłukanie z drobin kwarcu powoduje szkody na naszym lakierze.
Podczas mycia detailingowego korzystamy ze specjalnych pędzelków z naturalnym włosiem, rękawic z wełny merynosa (najdelikatniejsza, naturalna wełna) oraz z dwóch wiader z separatorami zanieczyszczeń. Pozwala nam to uniknąć powstawania nowych rys. Wszystkie kosmetyki, które stosujemy do bezpiecznego mycia mają neutralne pH oraz nie ingerują w powłoki, którymi samochód jest zabezpieczony. Po skończonym zabiegu mycia zabezpieczamy pojazd odpowiednio dobranym quick detailerem. Dzięki temu polepszamy połysk i głębię powłoki lakierniczej oraz zwiększamy hydrofobowość.

W zależności od wybranego przez Państwa pakietu w skład usługi zaliczamy poszczególne procesy:

Mycie wstępne (bezdotykowe)

Polega ono na pokryciu pojazdu bezpieczną dla lakieru, gum oraz plastików pianą aktywną o neutralnym PH, mającą za zadanie usunięcie wierzchniej warstwy zanieczyszczeń, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarysowania lakieru podczas mycia ręcznego. Po paru minutach piana aktywna wraz z brudem spłukiwana jest z karoserii wodą pod ciśnieniem.

Mycie właściwe (ręczne)

Jest to najbezpieczniejsza forma mycia pojazdu z użyciem bardzo delikatnych rękawicy z naturalnej wełny owczej oraz dwóch wiader (jedno zawiera roztwór wody z szamponem samochodowym o neutralnym PH, drugie natomiast zawiera samą wodę w celu opłukiwania rękawicy z zanieczyszczeń zebranych z karoserii) wyposażonych we wkładki typu Grit Guard, zatrzymujące zanieczyszczenia na dnie wiadra.

Czyszczenie kół

W przypadku tego pakietu usług, koła nie są zdejmowane z samochodu. Felgi czyścimy środkami dopasowanymi do ich rodzaju (lakierowane, polerowane, chromowane, etc.) bezpiecznymi dla ich wykończenia, skutecznie usuwającymi brud, przy użyciu odpowiednich szczotek z delikatnym włosiem bezpiecznym dla ich powierzchni.

Czyszczenie nadkoli, wnęk etc.

W przypadku tego pakietu usług nadkola oczyszczane są w stopniu na jaki pozwala dostęp do nich
bez demontażu kół. Wszelkie uszczelki, szczeliny oraz zakamarki (grille etc.) czyszczone są przy użyciu specjalnych środków oraz pędzelków z delikatnym włosiem.

Dekontaminacja (usuwanie zanieczyszczeń lakieru)

Etap ten składa się z usuwania śladów smoły z lakieru specjalnie przystosowanym do tego środkiem, po czym lakier jest glinkowany, co ma na celu usunięcie z jego powierzchni wszelkich trwale przyspojonych zanieczyszczeń, jak soki z drzew, pozostałości po owadach, zanieczyszczenia metaliczne etc., pozostawiając lakier idealnie czysty i gładki.

Aplikacja dressingów na opony oraz elementy plastikowe

Na opony oraz plastiki zewnętrzne nakładane są specjalne dressingi mające na celu odżywienie tworzyw przywrócenie im naturalnego, świeżego wyglądu oraz ochronę przed promieniami UV.